Na tradičním vánočním turnaji jsme obsadili 3.místo.

Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen domácí koník Jan Novotný.

1. HC Milevsko

2. HC Třemošná

3. HC Hlinsko

4. HC Turnov

Po roce tu máme opět Memoriál Dušana Entnera. Tentokrát přijali pozvání mužstva z Turnova, Milevska a Třemošné. Systém turnaje dal šanci získat 6 bodů z jednoho utkání, každá třetina se počítala jako samostatný zápas.

První "trojzápas" a otvírák turnaje jsme sehráli s Turnovem. Takové spíš oťukávání jak soupeř hraje a co si můžeme dovolit. Šance na obou stranách, ale žádná vyložená tutovka. Ujala se jediná střela, k velké radosti našich barev do sítě Turnova. Rozkoukávací patnáctiminutovka více branek nepřinesla a tak jsme si připsali první dva cenné body. Ve druhé třetině nás soupeř vyučil v koncovce a důrazu v brankovém prostoru. Nohy nám nešli a s přibývajícím skóre klesala morálka. Za čtvrt hodinky nám hoši z podhůří Jizerských hor nasázeli 4 branky. Motivace do poslední třetiny se tak hledala těžko. O to hůře když jsme opět začali v oslabení jako předchozí zápasy. Soupeř stále ještě v laufu nám utekl na rozdíl 2 branek a vše směřovalo k další ztrátě bodů. Jenže s ubývajícím časem přibývala aktivita a snaha našich borců. 3 minuty před koncem se nám podařil dát luxusní kontaktní gól a na ledě bylo náhle vše jinak, drželi jsme turnovské hochy v pásmu pod tlakem a dobýváme branku. Hrajeme bez brankáře a tlačíme se dopředu, kluci čarují v pásmu s pukem. Po pár vteřinách vykouzlí vyrovnávací branku! Do konce zápasu zbývá ještě pár vteřin a my máme na hokejkách i dvakrát šanci na vítězný gól. Toho se však už nedočkáme. S Turnovem se dělíme bodově na půl.

Druhý zápas hrajeme po hodinové pauze, při které hodnotíme našeho budoucího soupeře, Milevsko. To sebevědomě po trojnásobném vítězství nad Třemošnou nastupuje na nás. V první třetině nás k ničemu soupeř moc nepustí a my jen těžce hledáme cestu k brance. Prohráváme 0:2. Ve druhé třetině kluci přeci jen přijdou na cestu k útočení. Jednoznačnou partii měníme v závěru v drama a zkoušíme sahat po bodu, marně. Přesná muška nás zradí v nevhodnou chvíli a my musíme sklopit oči a přijmout porážku. Poslední třetina s Milevskem už byla spíše exhibice soupeře, jehož kádr byl přeci jen bruslivější, silnější a rychlejší. Podléháme 1:5 a mizíme rychle do kabin a na oběd.

Čeká nás dvouzápasová pauza a po ní Meteor Třemošná. S jistotou víme, že všech 6 bodů bude stačit na 2. místo, ale teorie je jedna věc a realita věc druhá. Trápí nás bolístky, trochu nedisciplinovanost a tak sehrát zpátky kapelu aby dobře vyhrávala nějaký čas trvá. Trvá nám to celých prvních 15 minut, soupeři jsme podlehli těsně o branku 1:2. Hra se neustále zlepšuje a kluci jdou nahoru! Ve druhé třetině ač nás soupeř nejspíš přestřílel, my dali branku a dobře odmakali hru dozadu. Bereme oba body. To, že porážkou v první třetině přicházíme o druhé místo kluci nevěděli a je to dobře. Do posledních 15 minut vlétl mančaft, který plné tribuně ukázal parádní hokej zakončený druhým skalpem v podobě vítězství 3:1.

Kluci získali na turnaji krásné 3. místo a v konkurenci týmů z různých koutů republiky udělali parádní dojem!

Právě se děje

Výhru z Hlinska si odvezl soupeř.

25. 09. 2024

H l i n s k o -  v posledním přípravném utkání se ujali vedení hosté v 9. minutě po ztrátě kotouče v rozehrávce a chybu potrestal Dostál střelou z kruhů 0:1. Horses si následně vytvořili řadu šancí, ale vyrovnat dokázali až v poslední minutě první třetiny brankou Rohlíka po asistenci Havla 1:1. Ve druhé třetině se domácí v 25 minutě ujali vedení 2:1,  při vlastním oslabení se do přečíslení dost

PUKY POMÁHAJÍ - HLASUJTE PRO MLÁDEŽ HLINSKA

24. 09. 2024

Zabojujte s námi, hlasujte pro HC Hlinsko na níže uvedeném odkazu a pomozte nám svým hlasem vyhrát v soutěži o hodnotné ceny pro naši hlineckou hokejovou mládež.   Hokejový klub HC Hlinsko Horses je letos zařazen mezi 38 klubů, v jejichž městech nenaleznete prodejnu Kaufland. Hlasování tak letos pro nás probíhá spravedlivějším systémem on-line. Hlasovat můžete z jedné IP adresy jednou denně, soutěž potrvá do 5. listopadu 2024.

Akce TÝDEN HOKEJE přivedla na stadion pěknou řádku dětí.

23. 09. 2024

Hlinsko – na hlineckém zimáku v Olšinkách se v pondělí 23.9. konala již po jedenácté úspěšná náborová akce Pojď hrát hokej. V rámci celorepublikové akce a mediální kampaně „Týden hokeje“ a v těsné spolupráci s ČSLH Praha přivedla tato akce na ledovou plochu v Hlinsku 39 dětí ve věku od 4 do 8 let . Na hlinecku je hokej tradičním sportem mládežnická základna dává d

Doma se Horses v přípravě s Chocní střelecky dařilo.

15. 09. 2024

H l i n s k o - také v druhém utkání s týmem Spartaku se domácím podařilo zvítězit i když soupeř přijel v již mnohem silnější sestavě než v prvním utkání. Tentokrát v brance hostí nastoupil M. Hanák, který v minulé sezóně hájil barvy Hlinska. Za Horses nastoupil po nemoci v prvním utkání Adam Novotný, který posílil naše řady a také Šimon Malenovský, který doplnil &uacut

Náborová akce Týden hokeje v Hlinsku 23. září od 17:00 hod.

12. 09. 2024

Přijďte s dětmi na náborovou akci Týden hokeje a užijte si spoustu hokejové zábavy. V pondělí 23. září 2024  od 17:00 hodin budou mít všechny děti od 4 do 8 let bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou nebo hokejistkou. HC Hlinsko pořádá ve spolupráci s Českým hokejem v  na hlineckém zimním stadionu v rámci Týdne hokeje náborovou akci. Kromě zá

Shrnutí přípravy- Junioři

11. 09. 2024

Nejstarší mládežnická kategorie,mužstvo juniorů se začala na novou sezonu připravovat v květnu a červnu na zimním stadionu a jeho přilehlém okolí.Tréninky probíhaly v úterý a ve čtvrtek a jejich cílem bylo získat lepší obratnost a fyzickou kondici.   Po červencovém volnu začala finální fáze přípravy od poloviny srpna,nejdříve na suchu a od 26.8.na ledě v rámci kempu HC Hlinsko. Tréninky byly každ&y

V odvetě s Skláři ze Světlé n/S domácí Horses nedovolili soupeři skórovat.

H l i n s k o - v odvetě s týmem Světlé nad Sázavou se domácí představili v širší i když stále ještě ne kompletní sestavě a tak dostali další šanci získávat zkušenosti hlinečtí mladíci. V prvním utkání za A tým, kromě juniorů V. Kudláčka, A.Břízy, T. Kavalíra a O.Procházky dostal příležitost dorostenec Š. Tichý. Na domácím ledě  také poprvé

Ze Světlé výhru nevezeme.

04. 09. 2024

S v ě t l á n/S- -  ve druhém přípravném utkání se v úzké sestavě doplněné juniory nepodařilo uhrát přijatelný výsledek.

V přípravě padlo 12 branek do sítě domácích.

01. 09. 2024

C h o c e ň -  k prvnímu utkání zajížděli Horses do Chocně v téměř kompletní sestavě. V utkání padl tucet branek do sítě domácích. Hlinecký celek doznal oproti přechozí sezóně velkých změn. Z týmu  odešlo celkem 9 hráčů , vedení klubu společně s trenéry se rozhodlo do týmu zařadit mladší hráče s kvalitním herním  potencionálem, mladé hráče  z místn&

Systém soutěže krajské ligy mužů 2024/25 se vrací zpět, první část se odehraje samostatně v krajích.

29. 07. 2024

Krajská liga mužů Pardubického a Královéhradeckého kraje se po hlasování na aktivu klubů vrací k modelu, kdy se první část soutěže odehraje v každém kraji samostatně. Rozhodly o tom hlasy týmů hradeckého kraje společně s jedním týdem  z pardubického kraje. Jaký je tedy systém? Základní část se  odehraje dvoukolově každý s každým, tedy 12 utkání ve skupině P (Pardubický kraj), které